Staf Akademik JPBK | FAKULTI PENGAJIAN PENDIDIKAN
» STAF (JABATAN) » Jabatan Pendidikan Bahasa Dan Kemanusiaan » Staf Akademik JPBK

Staf Akademik JPBK

 

Pegawai Akademik Jabatan Pendidikan Bahasa dan Kemanusiaan
 
KETUA JABATAN
Burn

Prof. Madya Dr. Abu Bakar Mohamed Razali

Pejabat Ketua Jabatan, Tingkat 1, Blok I

Kepakaran : Pengajian Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua (TESL)
Emel : abmr_bakar@upm.edu.my
Tel. : 03-97698182
Bilik : TP05, Blok C

[Muat turun CV]


 
PROFESOR EMERITUS
 rahman Profesor Emeritus Dr. Abdul Rahman Md. Aroff
Kepakaran : Falsafah Pendidikan /Pendidikan Moral
Emel : rahmanmdaroff@upm.edu.my
Tel. : -
 
PROFESOR   
   
arshad Prof. Dr. Arshad Abd. Samad
Kepakaran : Pengajian Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua (TESL)
Emel : arshad@upm.edu.my / arshad.samad@yahoo.com
Tel. : 03-97697278
Bilik : F07, Blok H

[Muat turun CV]
   
PROFESOR MADYA
   
asmawati.jpg

Prof. Madya Dr. Asmawati Suhid
Kepakaran : Pendidikan Islam/Nilai, Pedagogi
Emel : asmawati@upm.edu.my
Tel. : 03-97698191
Bilik : TP05, Blok C

[Muat turun CV]

   
 Burn

Prof. Madya Dr. Abu Bakar Mohamed Razali
Kepakaran : Pengajian Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua (TESL)
Emel : abmr_bakar@upm.edu.my
Tel. : 03-97698169
Bilik : 19, Blok I

[Muat turun CV] 

   
surayyah

Prof. Madya Dr. Nur Surayyah Madhubala Abdullah
Kepakaran : Pedagogi / Pendidikan Moral
Emel : nsurayyah@upm.edu.my
Tel. : 03-97698212
Bilik : 11, Blok I

[Muat turun CV]


   
PENSYARAH KANAN 
 
fadzilah Dr. Fadzilah Abd. Rahman
Kepakaran : Pengajaran Bahasa Malaysia Sebagai Bahasa Pertama (PBMP)
Emel : dzila@upm.edu.my
Tel. : 03-97698227
Bilik : G33, Blok H
   
nooreen Dr. Nooreen Noordin
Kepakaran : Pengajian Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua (TESL)
Emel : nooreen@upm.edu.my
Tel. : 03-97698216
Bilik : 244, Blok A

[Muat turun CV]
   

Dr. Shamsudin Othman
Kepakaran : Pendidikan Kesusasteraan
Emel : s_shamsudin@upm.edu.my
Tel. : 03-97698204
Bilik : G24, Blok H

[Muat turun CV]

   
fathiyah

Dr. Fathiyah bt Mohd Fakhruddin
Kepakaran : Pendidikan Islam
Emel : fathi@upm.edu.my
Tel. : 03-97698881
Bilik : 8, Blok I 

[Muat turun CV]

   
habsahhussin Dr. Habsah Hussin
Kepakaran : Applied Linguistics & ELT
Emel : drhbh3883@upm.edu.my
Tel. : 03-97698122
Bilik : F09, Blok H
   
Rozita

Dr. Rozita Radhiah Said
Kepakaran : Pengajaran Bahasa Malaysia Sebagai Bahasa Pertama (PBMP)
Emel : radhiahrozita@upm.edu.my
Tel. : 03-97697910
Bilik : F10, Blok H

[Muat turun CV]

   
 no image Dr. Azhar Md Sabil
Kepakaran : Pengajian Melayu, Sastera & Sains Sosial
Emel : azhar.sabil@upm.edu.my
Tel. : 03-97697925
Bilik : F11, Blok H
   
 huzairil

Dr. Lilliati Ismail
Kepakaran : Pengajian Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua (TESL)
Emel : lilliati@upm.edu.my
Tel. : 03-97698201
Bilik : F06, Blok H

[Muat turun CV]

   
maizura Dr. Maizura Yasin
Kepakaran : Pendidikan Moral
Emel : y_maizura@upm.edu.my
Tel. : 03-97698189
Bilik : F02, Blok H
   
marzni Dr. Marzni Mohamed Mokhtar 
Kepakaran : Penulisan dalam Bahasa Malaysia
Emel : marzni@upm.edu.my
Tel. : 03-97698554
Bilik : 30, Blok I

[Muat turun CV]
   
 norzihani  Dr. Norzihani Saharuddin  
Kepakaran : Pendidikan Moral
Emel : norzihani@upm.edu.my
Tel. : 03-97698170
Bilik : 22, Blok I
   
PENSYARAH  
juridah Pn. Juridah Md. Rashid
Kepakaran : Kesusasteraan Inggeris Drama/Teater dalam Pendidikan
Emel : juridahmr@upm.edu.my
Tel. : 03-97698183
Bilik : 13, Blok I
 
TUTOR
   
zarif

Muhammad Zarif Hassan@Zulkifli (Cuti Belajar)
Kepakaran : Pendidikan Kesusasteraan
Emel : muhdzarif@upm.edu.my
Tel. : 03-97698170
Bilik : Blok A

[Muat turun CV]

   
TENAGA AKADEMIK MUDA (TAM)
   

Nurul Ain Binti Ismail 
Emel: nurulain21293@gmail.com
Bidang: Pengajaran Bahasa Melayu / Kesusasteraan Melayu

   

Puan Siti Nadhirah Binti Abd Rahman
Emel: ar.nadhirah@gmail.com
Bidang: Pengajaran Bahasa Inggeris sebagai Bahasa Kedua (TESL)
Bilik : NO. 9, Blok I

 

   

 

 

 

Kemaskini:: 10/11/2020 [asyrafamin]

PERKONGSIAN MEDIA

FAKULTI PENGAJIAN PENDIDIKAN
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
0397698210
-
B1606520712